Klimaya gaz dolumu işlemi kolay gibi görünse de birçok detay nedeniyle uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Erzurum Klima Gaz Dolumu hizmetleri olarak ilk dikkat edilmesi gereken klimalarınızın sağlıklı çalışması açısından klimada gazın tümüyle bitip bitmediğinin kontrol edilmesidir. Her soğutmama sorununda gaz bitmiştir demek yanlıştır ve bu kararın yetkili servis tarafından verilmesi gerekmektedir.

Erzurum Klima Gaz Dolumu

Erzurum Klima Gaz Dolumu hizmeti olarak, gerekli incelemeler yapılarak gazın bittiğinin tespit edilmesi üzerine gaz dolumu işlemi gerçekleştirilir. Klimaya gaz ekleme sırasında dikkat edilecek en önemli husus, klima için uygun olan gazın tespit edilmesidir. Bunu da klimanın dış yüzeyinde yer alan barkodundan tespit edebiliriz.

Erzurum Klima Gaz Dolumu hizmeti içerisinde öncelikle klima tamiri yapılarak, sonra gaz dolumu işlemi yapılır. Uygun klima gazı tespit edildikten sonra cihazınız yeni ise, 410 A gazı kullanılırken; eski cihazlarda 22A gazı kullanılmaktadır. Hangi gaz türünden kullanılacak olursa olsun en az 5 kg gaz bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda klimaya gaz dolumu gaz akış hortumu ve hortuma bağlı şekilde gaz saati bulunmalıdır. Gerekli bağlantılar sağlandıktan sonra ters çevrilmiş tüpe gaz saati açılarak 3,5 bar görülene kadar gaz akışı sağlanır ve saat kapatılır.